Portfolio

Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio ślubnym, prezentuje tu  przegląd zdjęć ślubnych wybranych dość subiektywnie. Każde z tych zdjęć ma dla mnie wartość związaną z chwilą wykonania fotografii oraz z osobami na zdjęciu. Dość liczny zestaw obrazów prezentuje mój styl i estetykę. Poniższe fotografie wykonałem podczas reportażu z dnia ślubu oraz z sesji ślubnych plenerowych i narzeczeńskich.

Sesja plenerowa ślubna.

Sesję ślubne plenerowe wykonuję praktycznie w każdym miejscu, które ma potencjał i można się tam dostać bez przeszkód. Lecz tak naprawdę to nie miejsce lecz ludzie na tych zdjęciach i ich emocje są gwarantem udanej fotografii. Podczas sesji ślubnej lubię pokazać coś charakterystycznego dla Pary Młodej, coś co definiuje ich osobowość, indywidualne zainteresowania, nierzadko wspólne. Lubię też pokazać sezonowość natury w czasie której odbył się Wasz ślub.Sesję ślubne zwykle przeprowadzam w 2-3 różnych lokalizacjach aby zróżnicować klimat zdjęć ślubnych.

Na sesję plenerową umawiamy się najczęściej tuż po Waszym ślubie. Pierwszy tydzień jest moim zdaniem najważniejszy. Wtedy jeszcze buzują w Was emocje związane ze ślubem i weselem. Oczywiście nie jest to obligatoryjne ale bardzo pomaga :). Nasza praca trwa ok 3h zależnie od wybranych miejsc i związanych z tym dojazdów.

Jednak gdyby okazało się że chcecie wykonać sesję ślubną w dniu ślubu to nie ma problemu. Jeśli tylko mamy czas i możliwość wyskoczyć gdzieś podczas tego dnia, aby w spokoju wykonać kilka fotografii to proponuje mini sesję portretową w tym samym dniu.

Reportaż ślubny.

Wiele zdjęć w poniższym portfolio dotyczy też samego reportażu fotograficznego. Wasz ślub to scenariusz pisany na żywo przez zdarzenia następujące kolejno po sobie. Jesteście w środku tej historii. Fotograf ślubny ma możliwość wyjścia na zewnątrz i zamykania tych zdarzeń w ramy zdjęcia. Czasem jestem blisko Was aby potem oddalić się gdzieś i schwytać ogólny plan. Ciągle szukam i przemieszczam się szukając ciekawych momentów.Kolekcjonuje mikro-chwile. Pokazuję szerszy kontekst.Fascynuje mnie moc jaka tkwi w fotografii.

Nie chcę aby zabrzmiało to banalnie ale często z dość zwykłych i nieznaczących wydarzeń fotograf może je przetworzyć w coś unikalnego, magicznego. W tym całym artystycznym podejściu nie wolno też zapominać o dokumentacyjnym charakterze fotografii ślubnej. Z pozoru proste i zwykłe zdjęcia mają bardzo ważne emocjonalne znaczenie dla Pary Młodej.

Zdjęcia rodzinne.

Reportaż ślubny, zdjęcia z wesela.

Sesje Ślubne Plenerowe