Portfolio ślubne.

Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio ślubnym, prezentuje tu  przegląd zdjęć ślubnych wybranych dość subiektywnie.Każde z tych zdjęć ma dla mnie wartość związaną z chwilą wykonania fotografii oraz z osobami na zdjęciu.Dość liczny zestaw obrazów prezentuje mój styl i estetykę.Fotografie wykonane są podczas  reportażu z dnia ślubu oraz z sesji ślubnych plenerowych i narzeczeńskich.

Sesja plenerowa

Sesję ślubne plenerowe wykonuję praktycznie w każdym miejscu, które ma potencjał i można się tam dostać bez przeszkód.Lecz tak naprawdę to nie miejsce lecz ludzie na tych zdjęciach i ich emocję są gwarantem udanej fotografii.Podczas sesji ślubnej lubię pokazać coś charakterystycznego dla Pary Młodej co definiuje ich osobowość, indywidualne zainteresowania, nierzadko wspólne.Lubie też pokazać sezonowość natury w czasie której odbył się Wasz ślub.Sesję ślubne zwykle przeprowadzam w 2-3 różnych lokalizacjach aby zróżnicować klimat zdjęć ślubnych.

Na sesję plenerową umawiamy się najczęściej tuż po Waszym ślubie.Pierwszy tydzień jest moim zdaniem najważniejszy.Wtedy jeszcze buzują w Was emocję związane ze ślubem i weselem. Oczywiście nie jest to obligatoryjne ale bardzo pomaga :).Nasza praca trwa ok 3h zależnie od wybranych miejsc i związanych z tym dojazdów.

Jednak gdyby okazało się że chcecie wykonać sesję ślubną w dniu ślubu to nie ma problemu. Jeśli tylko mamy czas i możliwość wyskoczyć gdzieś podczas tego dnia, aby w spokoju wykonać kilka fotografii to proponuje mini sesję portretową w tym samym dniu.

Reportaż ślubny.

Wiele zdjęć w poniższym portfolio dotyczy też samego reportażu fotograficznego.Wasz ślub to scenariusz pisany na żywo przez zdarzenia postępujące kolejno po sobie.Jesteście w środku tej historii.Fotograf ślubny ma możliwość wyjścia na zewnątrz i zamykania tych zdarzeń w ramy zdjęcia.Czasem jestem blisko Was aby potem oddalić się gdzieś i schwytać ogólny plan. Ciągle szukam i przemieszczam się szukając ciekawych momentów.Kolekcjonuje mikro-chwile. Pokazuję szerszy kontekst.Fascynuje mnie moc jaka tkwi w fotografii. Nie chce aby zabrzmiało to banalnie ale często z dość zwykłych i nieznaczących wydarzeń fotograf może przetworzyć je w coś unikalnego, magicznego. W tym całym artystycznym podejściu nie wolno też zapominać o dokumentacyjnym charakterze fotografii ślubnej.Z pozoru te proste i zwykłe zdjęcia mają bardzo ważne emocjonalne znaczenie dla Pary Młodej.