FAQ

Jakie pytania Pary Młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Od jak dawna współpracujesz z Parami Młodymi?

Na spotkaniach z moimi Parami jako pierwszy prowadzę opowieść o swojej pracy i zwyczajach mówiąc o wszystkim co uważam za ważne i charakterystyczne dla mojego sposobu fotografowania. Staram się wyczerpać temat do cna. Często Pary pytają o sesję plenerową, co mogę zaproponować, jakie miejsca itp. Tu możliwości są szerokie. Lubię poznać ludzi z którymi pracuję i dopiero zaproponować im konkretne rozwiązania, które będą pasować dni nich.

Pierwszy ślub na którym fotografowałem był w 2007r. Fotografia ślubna wtedy przeżywała swoisty renesans za sprawą pojawienia się cyfrowych lustrzanek. Odchodziło się od typowej fotografii w studio na rzecz wyjścia w ciekawy plener. Nowe możliwości techniczne dały spore pole do popisu kreatywności fotografa. Klienci również stali się bardziej świadomi jak może wyglądać ciekawa fotografia ślubna.

Jaki jest styl Twoich zdjęć?

Spontaniczny, energiczny, kolorowy.

Kiedy wykonujesz sesję plenerową?

Trzeba kuć żelazo póki gorące! Uważam że kluczowy jest pierwszy tydzień po waszym ślubie. Świeżo zaślubieni są jeszcze w emocjach i oparach ślubu. Wieloletnie doświadczenie udowodniło że w pierwszym tygodniu po ślubie najłatwiej przychodzi Parzę Młodej ponowne wskoczenie w swoje stroje i oddanie się fotograficznej zabawie. Jednak wykonam sesje plenerową w każdym dogodnym dla nas terminie, po Waszym powrocie z podróży poślubnej czy też kiedy tylko poczujecie ochotę na zdjęcia.

Kto dokonuje finalnej selekcji zdjęć, które otrzymujemy?

Jestem autorem Waszych zdjęć od początku do końca, dlatego to co otrzymacie jest wyłącznie moim wyborem. Oddaje Wam zdjęcia które spełniają w mojej ocenie najwyższą jakość techniczną jak i merytoryczną.

Czy obrabiasz zdjęćia?

Wszystkie zdjęcia, które otrzymujecie są edytowane. Pracuje z kolorem światłem, kadrem. Jeśli pytacie czy dokonuje retuszu zdjęć to muszę odpowiedzieć, iż tylko w ograniczonym zakresie (zdjęcia plenerowe). W reportażu stawiam na rzeczywisty stan.

Czy wykonujesz alubumy ślubne?

Tak, współpracuje z firmą wykonującą tzw. foto książki, które projektuje za Waszą aprobatą. Przesyłam Wam do wglądu i ew. modyfikacji projekt i dopiero po Waszej akceptacji wysyłam do druku i składu.